Сезон посадки та збору картоплі тепер не сниться вам у кошмарних снах. А травневі свята ви зможете провести на пікніку, у колі близьких, а не зігнувшись, збираючи картоплю. Сільська праця механізується і тепер на допомогу фермерам приходить мінітрактор, на який можна начепити таке навісне обладнання, картоплекопалка або картоплесаджалка.
Сезон посадки та збору картоплі тепер не сниться вам у кошмарних снах. А травневі свята ви зможете провести на пікніку, у колі близьких, а не зігнувшись, збираючи картоплю. Сільська праця механізується і тепер на допомогу фермерам приходить мінітрактор, на який можна начепити таке навісне обладнання, картоплекопалка або картоплесаджалка.
Як працює ця техніка?
Давайте розберемося, що це таке і як вибирати цей вид техніки.
Картоплекопалка для мінітрактора - техніка, призначена для збору картоплі. Вона працює за таким принципом: картоплекопалка підриває грунт серед грядки і картопля сама вивалюється на поверхню.
Картоплекопалки бувають трьох видів:
- універсальні
- вібраційні
- транспортерні
Універсальні картоплекопалки
Універсальні картоплекопалки ще називають стрілчастими, віяловими чи дельфінами чи лапами.
Вони легко кріпляться і можуть використовуватись із мотоблоками малої потужності. З нею можна копати на другій та третій швидкості.
Якщо говорити про мінуси, то у неї невелика глибина та захоплення копки (15-20 сантиметрів). Залишає 10-15% урожаю в землі і може нарізати частину картоплі. Неефективна на площах від 50 га.
Вібраційні картоплекопалки
Вібраційна картоплекопалка також їх називають гуркотлива або копалка-трясучка.
Ця картоплекопалка майже залишає врожаю в землі. Коренеплоди після викопування не потрібно шукати в землі, а ще вібраційна картоплекопалка сама очищає картоплю від землі. Вона підійде для роботи на великих площах: економить час та зменшує витрати пального.
З мінусів варто виділити те, що ця картоплекопалка незручна в роботі на невеликих ділянках. Вібрації відчуваються при керуванні
мотоблоком чи
мототрактором. Її ціна значно вища за універсальну картопелекопалку.
Транспортерні картоплекопалки
Транспортерна картоплекопалка, або, як її ще називають стрічкова або конвеєрна. Ця копалка дуже схожа на попередню вібраційну. Тільки тут замість вібраційного столу – стрічка.
Вона збирає весь урожай і не пошкоджує врожай. Ефективна на великих ділянках землі. Працює дуже швидко.
Єдиний мінус – її ціна. Але всі переваги цієї техніки повністю виправдовують таку ціну.
Картоплесаджалки
Давайте тепер поговоримо про картоплесаджалки для
мінітрактора. Посадка картоплі донедавна була трудомістким ручним процесом. Зараз досить купити мінітрактор/мототрактор/мотоблок і докупити таке навісне обладнання як картоплесаджалка.
Види картоплесаджалок
Вони бувають як ручні, так і автоматизовані. Зараз нас цікавлять такі види як:
Оборотна картоплесаджалка
Оборотна картоплесаджалка - це недорога, проста і надійна конструкція. Вона ідеально підходить для посадки пророслої картоплі.
Її мінус у тому, що роботи необхідно дві людини і сам процес поділяється на три етапи.
Бункерна картоплесаджалка
Бункерні картоплесаджалки - це складні машини, які повністю автоматизують посадку картоплі. Вони гарантують посадку картоплі за один прохід. Також можна використовувати з бункером дозатор добрив. Її мінусом є те, що за допомогою них не можна висаджувати картоплю, що проросла. Також цін на бункерні саджанці може здатися високою, але, повірте, вона повністю виправдана.
Не перетружуйте себе такими роботами, як посадка та збирання картоплі. Адже найдорожчий ресурс у нашому світі – це час. Картоплекопалки та картоплесаджалки допоможуть вам зберегти ваш час.