• НІЯКОЇ ПЕРЕДОПЛАТИ!Оплата товару при отриманні
  • ЗНИЖКИ!Система знижок для кожного клієнта
  • БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА!

На зниження родючості ґрунту впливає масове вирощування соняшника.

За даними Олександра Іващенка, який є академіком НААН, використання соняшника як попередня культура перед посадкою озимої пшениці поширене в Україні під час ведення сільського господарства. 

На зниження родючості ґрунту впливає масове вирощування соняшника.

Вчений особливо наголошує, що всі наукові розробки у сфері сільського господарства, у тому числі й старі, не рекомендують чинити таким чином. Але в Україні така практика стала дуже популярною, що може спричинити надмірне виснаження ґрунту.

«Перш за все, посіви соняшника сильно попередньо висушили ґрунт на глибину майже 2 метри, – пояснює Іващенко. - Майбутні посіви пшениці реально та традиційно не отримали необхідного основного внесення ні мінеральних, ні органічних добрив. Це питання важливе, тому що особливо розраховувати протягом десятків років тільки на природну родючість виснажених чорноземів не доводиться».

За даними Іващенка, за останні два десятки років через його велику висадку вміст гумусу в родючому грунті знизився майже на 0,5%. Інститутом здоров'я рослин також було проведено дослідження, згідно з якими показник кількості гумусу впав на 8% за останнє століття, і зараз становить 4%.

 

При цьому національні фермери зазнають труднощів із закупівлями коштів для обробітку ґрунту. Тому вони вносять набагато менше добрив, ніж європейські колеги. Через це буквально кожен другий гектар ріллі позбавлений його. Це також впливає на рівень врожайності, який є надто малим у порівнянні з країнами Європейського Союзу.

 

За роки незалежності соняшник став основною культурою, яка примножує аграрний сектор. Це також ускладнює вирішення проблеми.

 

ОТРИМАТИ ПОВНИЙ ПРАЙС
з фотографіями та цінами!
ЧОМУ ВИГІДНО КУПИТИ МОТОТРАКТОР У НАС?

ЯКІСТЬ

Ми продаємо лише сертифіковану техніку від провідних виробників.

ГАРАНТІЯ

Надаємо послуги з сервісного супроводу та гарантійного обслуговування.

ЦІНИ

Пряме співробітництво з виробниками – жодних додаткових націнок.

ПІДТРИМКА

Безкоштовні консультації в онлайн та телефонному режимі від провідних фахівців. Наші філії знаходяться у Києві, Полтаві та Одесі.

Лідер у рейтингу

Лідер у рейтингу

«Агро-Альянс» — Лідер з продажу сільгосптехніки в Україні!

Kentavr 160
МОТОТРАКТОР Булат Т-25

Інфоцентр