• НІЯКОЇ ПЕРЕДОПЛАТИ!Оплата товару при отриманні
  • ЗНИЖКИ!Система знижок для кожного клієнта
  • БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА!

Збір пшениці озимої: що потрібно знати

Збирання врожаю пшениці – етап не менш важливий, ніж попередні. Вона повинна здійснюватися правильно, щоб мінімізувати втрати зерна і не погіршити його якість.

Збір пшениці озимої: що потрібно знати

Коли потрібно збирати урожай?

Рекомендується розпочинати роботи зі збирання озимої культури через 10-12 днів після дозрівання. У цей час вологість зерна становить приблизно 20%, воно знаходиться на піку зростання. Стебла стають повністю сухими, золотистого кольору.

При передчасному збиранні пшениці з поля виникне необхідність сушити її додатково, оскільки показники вологості перевищуватиме норму. Без просушування зерно зіпрє при зберіганні і стане непридатним. Якщо ж почати збирання пізніше, коли колоски пригинаються до землі, то можна втратити частину врожаю.

Правила збирання озимої пшениці

У більшості господарств використовують переважно пряме комбайнування. Цей спосіб зручний та високоефективний. Скіс здійснюється однофазно в період повного дозрівання колосків і повинен тривати не більше тижня, щоб не було перестою.

Роздільний метод застосовується у випадках великої кількості бур'янів або коли зерно дозріває нерівномірно. Збирання врожаю починають у першому періоді воскової стиглості, коли стебла пожовтіли, а колос ще зеленуватий. Вологість зерна досягає 30-35%, у ньому міститься максимальна кількість корисних речовин.

При першому методі відразу ж здійснюється молотьба, очищення від сміття та перевезення на зберігання. Другий спосіб відрізняється тим, що зі скошених колосків збирають валки та залишають їх до повного дозрівання. Потім через 3-5 днів їх вивозять із поля.

Посівні роботи та обробіток ґрунту доречно проводити за допомогою мінітрактора з навісним обладнанням, а ось зібрати пшеницю їм не вдасться. Для цього знадобиться мінікомбайн або його великий аналог.

 

ОТРИМАТИ ПОВНИЙ ПРАЙС
з фотографіями та цінами!
ЧОМУ ВИГІДНО КУПИТИ МОТОТРАКТОР У НАС?

ЯКІСТЬ

Ми продаємо лише сертифіковану техніку від провідних виробників.

ГАРАНТІЯ

Надаємо послуги з сервісного супроводу та гарантійного обслуговування.

ЦІНИ

Пряме співробітництво з виробниками – жодних додаткових націнок.

ПІДТРИМКА

Безкоштовні консультації в онлайн та телефонному режимі від провідних фахівців. Наші філії знаходяться у Києві, Полтаві та Одесі.

Лідер у рейтингу

Лідер у рейтингу

«Агро-Альянс» — Лідер з продажу сільгосптехніки в Україні!

Kentavr 160
МОТОТРАКТОР Булат Т-25

Інфоцентр